Złomowanie pojazdów Zawiercie

Złomowanie pojazdów jest jedną z najlepszych, najbezpieczniejszych opcji na pozbycie się starego samochodu. Skorzystanie ze złomowania auta gwarantuje, że pojazd zostanie poddany recyklingowi, co zapobiegnie możliwości jego nieuprawnionego użycia. Interesuje Cię złomowanie pojazdów w mieście Zawiercie lub w okolicach? Czytaj dalej.

Złomowanie pojazdów – krok po kroku

Przede wszystkim w sytuacji stwierdzenia szkody całkowitej pojazdu, np. po kiedy uległ on wypadkowi i nie może zostać dopuszczony do ponownego użytku. Złomowanie pojazdów powypadkowych jest najlepszym rozwiązaniem.

Jeśli Twój pojazd powinien zostać zezłomowany, kiedy jest mocno wyeksploatowany, że jego użytkowanie staje się niebezpieczne, szkodliwe i uciążliwe zarówno dla Ciebie, jak i reszty uczestników ruchu.

Jeżeli Twój samochód jest stary, a jego stan techniczny pozostawia wiele do życzenia warto skorzystać z usługi złomowania. W tym przypadku sprzedaż pojazdu może być po prostu trudna do zrealizowania oraz wiązać się z negatywnymi konsekwencjami. W sytuacji, gdy nowy nabywca nie zostanie uświadomiony o usterkach, tak kierując nim, może np. spowodować wypadek.

Ponadto, ubezpieczenie OC starych aut jest drogie. Zamiast wydawać pieniądze na utrzymanie starego samochodu, często lepiej go po prostu zezłomować i kupić młodszy, sprawniejszy, bezpieczniejszy model, za którego polisę zapłacisz mniej.

Jak bezpiecznie zezłomować auto

Najczęstszym sposobem na pozbycie się wyżej wymienionych problemów jest złomowanie pojazdów. Warto jednak zrobić to zgodnie z prawem, aby później nie mieć problemów.

Zgodnie z ustawą o recyclingu pojazdów wycofanych z eksploatacji, samochody powypadkowe, stare lub niesprawne trzeba zezłomować wyłącznie w legalnych stacjach demontażu. Stacje demontażu muszą mieć zezwolenie na swoją działalność wydane przez marszałka województwa. Sprawdź Rafbud - złomowanie pojazdów Zawiercie i okolice.

Złomowanie pojazdów - jakie dokumenty należy posiadać

Wybierając się do stacji demontażu, trzeba zabrać poniższe dokumenty:

Szukasz rzetelnej stacji złomowania pojazdów w Zawierciu lub w okolicy?

W Rafbud złomujemy wszelkie rodzaje pojazdów. Zajmujemy się złomowaniem starych samochodów, pojazdów powypadkowych, spalonych oraz niekompletnych. Płacimy gotówką od ręki!

Zapraszamy do współpracy.