Złomowanie pojazdów Poręba

Złomowanie pojazdów jest jedną z najlepszych, najbezpieczniejszych opcji na pozbycie się starego samochodu. Skorzystanie ze złomowania auta gwarantuje, że pojazd zostanie poddany recyklingowi, co zapobiegnie możliwości jego nieuprawnionego użycia. Interesuje Cię złomowanie pojazdów w mieście Poręba lub w okolicach? Czytaj dalej.

Złomowanie pojazdów – krok po kroku

Przede wszystkim należy znaleźć stację demontażu pojazdów, która posiada zezwolenie od Marszałka Województwa.

Jeśli już wiesz, że stacja, do której się wybierasz posiada odpowiednie pozwolenia i zamierzasz skorzystać z jej usług, zabierz ze sobą takie dokumenty jak: dowód rejestracyjny, karta pojazdu i tablica rejestracyjna, umowę kupna-sprzedaży w przypadku kiedy pojazd dalej jest zarejestrowany na poprzedniego właściciela. Upewnij się także, że Twój pojazd posiada czytelny numer VIN.

Jeśli wybrana stacja zdecyduje się na odkupienie podzespołów z Twojego pojazdu, podpisz umowę kupna-sprzedaży.

Stacja demontażu powinna wydać trzy egzemplarze dokumentu potwierdzającego zezłomowanie Twojego pojazdu. Jeden egzemplarz zostaje na stacji, drugi to potwierdzenie dla Ciebie, trzeci będzie potrzebny w urzędzie w celu wyrejestrowania.

Auto należy wyrejestrować w ciągu 30 dni od złomowania. Do urzędu należy zabrać ze sobą: dowód osobisty, dowód rejestracyjny, kartę pojazdu, tablice rejestracyjne, potwierdzenie polisy OC i zaświadczenia ze stacji demontażu pojazdów.

Na koniec, należy powiadomić ubezpieczyciela o zezłomowaniu auta, aby zakończyć opłacanie polisy. Jak widzisz, złomowanie pojazdów to poważna sprawa.

Kiedy należy złomować pojazd

Zastanawiasz się, po co złomować samochód? Poniżej wymieniamy sytuacje, w których złomowanie pojazdów może okazać się wręcz konieczne, a nawet opłacalne:

Szukasz rzetelnej stacji złomowania pojazdów w Porębie lub okolicach?

Zajmujemy się złomowaniem wszystkich typy pojazdów.
Proponujemy korzystne ceny oraz płatność gotówką. Skontaktuj się z nami!

Rafbud - złomowanie pojazdów Poręba i okolice